Arche celuje w dziesiątkę

Arche przygotowuje do realizacji pakiet 10 obiektów na terenie całej Polski. Chodzi o Fort Szczęśliwice w Warszawie, Królewską Papiernię w Konstancinie-Jeziornie, Elektrociepłownię Szombierki w Bytomiu, Młyn Szancera w centrum Tarnowa, dawną twierdzę Fort VI w Poznaniu, Dwór Bojarów w Otwocku, hutę szkła w Szklarskiej Porębie, Fabrykę Samolotów w Mielnie etap II, Sanatorium Metalowiec w Muszynie i Dwór Marchockich w Krzesku koło Siedlec.

Pamiętajmy, że w Polsce historycznych obiektów jest stosunkowo mało i wymagają natychmiastowego działania, ponieważ za chwile mogą runąć – mówi Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche. 

Chcemy zmieniać je w wielofunkcyjne perły architektury służące całej społeczności. Przykładem może być Dwór Bojarów w Otwocku koło Warszawy, gdzie planujemy Projekt Pokolenia. To nowy produkt rynkowy oparty na budowie osiedli z mieszkaniami, lokalami usługowymi, restauracją i infrastrukturą zarówno dla seniorów, jak i ludzi młodych, rodzin z dziećmi, a Otwock, ze swoją tradycją leczniczą, jest w sposób naturalny predysponowany do takiej funkcji. Branża budowlana to jeden z trucicieli planety, a ratowanie zabytków to część naszej kompleksowej ekologicznej wizji, w której rozwijamy zastosowanie konstrukcji z drewna i energii odnawialnej – przekonuje prezes Grupy Arche. 

Według raportu za rok obrotowy 2022 zysk netto Arche wzrósł w skali roku o 21,14 proc., do 67,6 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 101,1 mln zł, czyli o 28,16 proc. więcej niż w 2021 r., a przychody ze sprzedaży – o 38,9 proc. r./r. Łącznie spółka zarządza 18 hotelami w kilku kategoriach, co daje łącznie ponad 3,4 tys. pokoi i 150 sztuk ecoboxów. W tym roku spółka zamierza kontynuować zarówno działalność deweloperską, hotelarsko-gastronomiczną, jak i handlową oraz rozwijać działalność produkcyjną w nowo wybudowanej hali.

Udostępnij artykuł
Napisane przez