HomeWywiady i komentarze

Wywiady i komentarze

Dekoniunktura na rynku nieruchomości wkrótce może osiągnąć swój szczytowy moment.

Widzimy, że obecny rok będzie pod względem nowych inwestycji słabszy od ubiegłego, który był określany przez branżowych specjalistów mianem fatalnego.

Mimo że jesteśmy już po wyborach, nadal wśród uczestników rynku mieszkaniowego możemy usłyszeć więcej pytań niż odpowiedzi.

Antonio Pomes, zarządzający portfelem nieruchomości Golden Star Estate, wierzy, że po okresie stagnacji na polski rynek biurowy wróci koniunktura, a wraz z nią duże transakcje.

Obecna kondycja rynku nieruchomości komercyjnych to m.in. wypadkowa rosnących stóp procentowych, wysokich kosztów finansowania, kosztów energii, niepewnej sytuacji politycznej i powiązanej ze wszystkim inflacji.

Pogłębiają się różnice na rynku pierwotnym w największych miastach w kraju.

Główny Urząd Statystyczny podał do publicznej wiadomości statystyki budownictwa mieszkaniowego za sierpień br. Rozpoczęto wtedy ogółem budowę blisko 18 tys. lokali.

Sytuacja na rynku hotelowym w tegoroczne wakacje była dynamiczna.

W pierwszym półroczu renegocjacje stanowiły ponad 35 proc. wszystkich umów w stolicy, a w samym drugim kwartale – ponad 45 proc. Jednym z powodów jest

Politykom nie zawsze po drodze ze zrównoważonym rozwojem.

Nrep nabył 80 proc. udziałów polskiego dewelopera logistycznego 7R.

Rynek nieruchomości wypoczynkowych, czy ogólnie najmu krótkoterminowego, w ostatnich latach doświadczył bardzo wielu napięć.

W pierwszej połowie 2023 roku na stołecznym rynku oddano do użytku tylko 18,7 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Obraz rynku magazynowego w połowie 2023 r. jest na pewno bardzo ciekawy, ale także złożony.

Kilka miesięcy temu na tych samych łamach starałem się wróżyć z fusów, czyli przewidzieć przyszłość prawa i prawników na rynku nieruchomości w 2023 r.

W pierwszej połowie tego roku nie odnotowaliśmy znaczących zaskoczeń w warszawskim sektorze biurowym.

Nieskomentowane

Sorry, the comment form is closed at this time.