AI: Panasonic wierzy w Jenny

Panasonic Corporation ogłosił, że za pośrednictwem swojego Panasonic Kurashi Visionary Fund zainwestuje w estońską spółkę R8 Technologies OÜ oferującą rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji o orientacji ludzkiej. R8 Digital Operator Jenny to asystent techniczny wykorzystujący technologię chmurową w celu osiągnięcia globalnej neutralności klimatycznej nieruchomości.

R8tech, firma założona w Estonii w 2017 r., opracowała zorientowane na człowieka, energooszczędne, zautomatyzowane rozwiązanie AI dla nieruchomości komercyjnych. Dzięki R8 Digital Operator Jenny, opartemu na sztucznej inteligencji oprogramowaniu do zarządzania i sterowania zapotrzebowaniem na ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (HVAC), spółka proaktywnie analizuje i dostosowuje systemy zarządzania budynkiem (BMS). R8tech zapewnia oparte na chmurze wydajne zarządzanie budynkami, które działa autonomicznie 24 godziny na dobę przez cały rok i wymaga minimalnej interwencji człowieka.

R8tech ma zapewniać oszczędność energii, redukcję emisji CO2, poprawę samopoczucia i zdrowia najemców, jednocześnie wydłużając żywotność systemów HVAC w budynkach. Ponadto rozwiązanie AI zostało docenione za zdolność do zwiększania efektywności operacji zarządzania nieruchomościami, co umożliwiło estońskiej firmie zbudowanie bazy klientów dysponujących łączną powierzchnią ponad 3 mln mkw. w całej Europie.

Od połowy 2022 r. fundusz Panasonic zainwestował w cztery spółki, a R8 jest pierwszą rozwijająca się europejską firmą technologiczną w portfelu japońskiego giganta.

 

fot. Pexels/cottonbro-studio

Udostępnij artykuł
Napisane przez