Atrium całe w objęciach Gazit

ŚWIAT Gazit Globe zakończył proces przejęcia Atrium Real Estate Limited. Wartość transakcji wyniosła 1,45 mld euro. Gazit zaoferował 3,63 euro za każdą nie swoją akcję Atrium pozostającą w obrocie i zapłacił gotówką. Z chwilą zakończenia transakcji wycofał akcje Atrium European Real Estate Limited z obrotu na holenderskim Euronext oraz wiedeńskim Vienna Stock Exchange.

Notowany na giełdzie w Tel Awiwie Gazit przy okazji ogłoszenia finalizacji transakcji oświadczył, że zakup platformy Atrium jest ważną częścią strategii zwiększania inwestycji prywatnych w portfelu spółki, których liczba po przejęciu wzrosła do 90 proc.

Portfel Atrium to nieruchomości i projekty deweloperskie rozlokowane na terenie Polski, Czech, Rosji i Słowacji, których wartość szacuje się na 2,5 mld euro. W lutym 2020 r. spółka ogłosiła też strategię dywersyfikacji portfela i zamiar zaangażowania się w sektor inwestycji i zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi na wynajem. W październiku ub.r. Atrium miało już w portfelu blisko 109 lokali w Krakowie i 541 mieszkań w warszawskich Włochach. Wartość pierwszej pakietowej transakcji Atrium w polskim sektorze PRS oszacowano na 53 mln euro. Równolegle spółka zapowiedziała strategię realizacji inwestycji mieszkaniowych w ramach istniejących centrów handlowych. Mają one być uzupełnieniem dla sztandarowych lokalizacji handlowych, tworząc formułę mix-used. Prezes Atrium Liad Barzilai powiedział, że w harmonogramie jest zakup 4 tys. lokali w Polsce. Strategia firmy zakłada utworzenie portfela rzędu 5 tys. lokali do końca 2025 r.

Gazit Globe to globalna firma aktywna w sektorze nieruchomości. Zgodnie z informacjami z 30 września ub.r. grupa była w posiadaniu 102 nieruchomości, którymi też zarządzała. Ich powierzchnia wynosi 2,5 mln mkw., a wartość to 37 mld szekli izraelskich (ok. 47 mld zł).

Udostępnij artykuł
Napisane przez