Był bank, będą akademiki

1 Asset Management wraz z firmą deweloperską Hanner ogłosiły nabycie dwóch budynków w parku biurowym Lipowy w Warszawie od Futureal Investment Partners. W biurowcach o łącznej powierzchni ok. 40 tys. mkw., które Futureal kupił od WP Carey, mieściła się do niedawna siedziba banku Pekao.

1 Asset Management zamierza przekształcić budynki biurowe w nowoczesne, specjalnie zaprojektowane akademiki Shed Living i zainwestować w projekt ponad 50 mln euro. Na potrzeby swoich inwestycji 1 Asset Management utworzył oddzielny fundusz o nazwie CEE Student Housing Fund (ponad połowa ze 125 mln euro jego środków ma trafić do Polski), którego strategicznym inwestorem jest Hanner, aby rozwijać projekty w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– To nasza druga lokalizacja SHED Living w Warszawie. Jest to strategiczne nabycie mające na celu stworzenie silnego portfela nowoczesnych i zrównoważonych akademików w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to dobry przykład projektu konwersji, gdzie dawne 21 tys. mkw. powierzchni biurowej zostanie przekształcone w nowoczesne akademiki z 650 pokojami – mówi Matas Mockeliūnas, partner w CEE Student Housing Fund.

Udostępnij artykuł
Napisane przez