Chcemy rozpoczynać nowe inwestycje

Przed nami – i nie mówię tu tylko o deweloperach – kolejny trudny rok. Dlatego warto wykorzystać ten czas na zatrzymanie się na chwilę, nabranie oddechu i zastanowienie się nad tym, co będzie istotne nie jutro czy pojutrze, ale za kilka czy kilkadziesiąt lat.

Rosnące ceny – w tym nośników energii – pokazują, że w nadchodzących latach najważniejsze staną się ekologia, zrównoważone budownictwo i samowystarczalność. Dzisiaj to już nie moda, ale konieczność. Na czym zatem polega zrównoważone budownictwo? To nic innego jak wznoszenie osiedli oszczędnych, komfortowych i szanujących środowisko naturalne; takich, które na wszystkich etapach – od projektowania przez budowę aż po codzienną eksploatację – uwzględniają różnorodne sposoby oszczędzania energii i zasobów naturalnych. Tego rodzaju budynki gwarantują elastyczność i możliwość dostosowania do nowych metod ochrony i oszczędzania zasobów, pozwalają minimalizować zużycie energii oraz ilość produkowanych odpadów.

Zielone domy wykorzystują materiały przyjazne dla środowiska, czyli na przykład wykonane z materiałów recyklingowych, przy których produkcji nie są eksploatowane surowce naturalne i minimalizowane jest negatywne oddziaływanie na otoczenie. Zrównoważone osiedla ułatwiają kontakt i integrację swoich mieszkańców, umożliwiając rozwój i realizację aspiracji nie tylko obecnym, ale i przyszłym pokoleniom.

Spravia od wielu lat stara się budować właśnie takie osiedla – kameralne, komfortowe, o wysokiej jakości, ale jednocześnie oszczędne i dobrze wkomponowane w otoczenie. I to na pewno się nie zmieni w tym roku. Nadal będziemy wzmacniać swoją pozycję wśród najlepszych deweloperów mieszkaniowych. Jesteśmy obecni w największych ośrodkach Polski: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu – wszędzie oddajemy do użytku nowe osiedla. Chcemy w tym roku w każdym z tych miast rozpocząć nową inwestycję. Oczywiście nadal będziemy się rozglądać za atrakcyjnymi działkami pod przyszłe projekty.

 

Damian Kapitan, prezes zarządu Spravii

Udostępnij artykuł
Napisane przez