CTP ma poważne zamiary

CTP przejęło od 7R portfel 13 projektów zlokalizowanych na terenie Polski. Umieszczono w nim spory bank ziemi oraz dwa przedsięwzięcia w fazie realizacji. Łącznie w ramach transakcji właściciela zmieniły grunty pozwalające na wybudowanie 1,2 mln mkw. powierzchni.

Z będących w fazie realizacji projektów CTP nabyło od 7R parki logistyczne zlokalizowane w Katowicach i Mszczonowie. Pozostałe rozlokowane są głównie w rejonie Warszawy oraz Górnego Śląska. Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Amsterdamie inwestor to jeden z największych w Europie kontynentalnej właściciel, zarządca i deweloper nieruchomości logistyczno-przemysłowych z portfelem 8 mln mkw. AUM.

Akwizycja projektów 7R jest dowodem na to, że mamy dalekosiężne plany związane z polskim rynkiem. Zgodnie z przyjętą przez nas strategią w odpowiednim czasie transakcja ta pozwoli znacząco zwiększyć naszą ekspozycję na tym jednym z największych rynków Europy Środkowej. Dzięki niskiej penetracji rynku e-commerce oraz wysokiej aktywności inwestycyjnej w sektorze produkcji Polska stanowi atrakcyjny obszar dla długofalowego rozwoju portfela nieruchomości logistycznych i przemysłowych mówi Bogi Gabrovic, zastępca dyrektora krajowego CTP Polska.

CTP informowało dotychczas o planowanych inwestycjach w Iłowej, Opolu i Zabrzu. W ostatnim czasie CTP Invest Poland zamówiło w Dekpolu za ok. 105 mln zł budowę budynku produkcyjno-magazynowego w podwarszawskiej miejscowości Łomna-Las, a pod koniec kwietnia rozszerzyło współpracę z firmą budowlaną o dwa budynki produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni ok. 29 tys. mkw. w Zabrzu. Wartość kontraktu to blisko 73 mln zł. Wszystkie trzy nieruchomości mają być gotowe do końca tego roku.

7R deklaruje z kolei, że firmie nie braknie jednak ziemi do rozwoju po sprzedaży portfela CTP. Polski deweloper podaje, że posiada jeszcze nieco ponad 3 mln mkw. w procesie inwestycyjnym w różnych lokalizacjach w całej Polsce, a w samej budowie jest obecnie 571 tys. mkw.

Udostępnij artykuł
Napisane przez