Empark podzielony

WARSZAWA Jeden z pierwszych i jednocześnie największych parków biznesowych w Polsce przechodzi do historii. Nowy rozdział w jego przyszłości napisze Echo Investment, które sfinalizowało w ubiegłym tygodniu zakup 4,6 ha terenu (użytkowanie wieczyste) u zbiegu ul. Wołoskiej i ul. Domaniewskiej na warszawskim Służewcu Przemysłowym. Giełdowy deweloper zakupił teren wraz z kilkoma biurowcami za 221,6 mln zł netto (4,8 tys. za 1 mkw. gruntu) od Immofinanz, które zostawiło sobie część biurowców od strony ul. Postępu. W transakcji pośredniczył Colliers. To finalizacja umowy przedwstępnej z 2019 r. Echo w międzyczasie uzyskało możliwość zabudowy przejętego właśnie obszaru na podstawie zapisów tzw. lex deweloper.

Planowana inwestycja Echa Investment zakłada, że biurowce starszej generacji od  ul. Wołoskiej zostaną rozebrane i zastąpione budynkami, w których znajdzie się 1250–1600 mieszkań oraz powierzchnia usługowo-handlowa. Rada Warszawy zgodziła się na plany Echa we wrześniu. Deweloper zaoferował, że oprócz nowego osiedla wybuduje na działce o powierzchni 7,2 tys. mkw. przy ul. Konstruktorskiej szkołę podstawową na dwie klasy w każdym roczniku oraz zapewni tereny zielone w najbliższej okolicy. Projekty inwestycji mieszkaniowej, terenów zielonych oraz szkoły to dzieło pracowni BBGK oraz WWAA. Kiedy ruszy realizacja? Echo odpowiada, że proces projektowy jeszcze trwa.

Immofinanz tymczasem zaadaptował cztery pozostałe biurowce od strony ul. Postępu w formacie Myhive i nazwał kompleks Myhive Mokotów.

Udostępnij artykuł
Napisane przez