Każdy inwestor może liczyć na wsparcie

Lublin od lat utrzymuje pozycję najprężniej rozwijającego się ośrodka metropolitalnego we wschodniej Polsce. To efekt trafnych inwestycji infrastrukturalnych, które przekładają się zarówno na jakość życia mieszkańców, jak i potencjał gospodarczy. Skuteczny okazał się także stworzony mechanizm wspierania inwestycji opierający się na ścisłej współpracy z uczelniami i lokalnymi instytucjami.

 

W nadchodzących latach szczególnie ważne dla rozwoju Lublina będą działania realizowane w ramach siedmiu sektorów priorytetowych określonych w Strategii Lublin 2030, którymi są: inteligentne sieci IT i ICT, nowoczesne usługi biznesowe, przemysł motoryzacyjny i maszynowy, zautomatyzowane przetwórstwo spożywcze i żywność funkcjonalna, procesy chemiczne i produkty chemii specjalistycznej, innowacyjna logistyka oraz zdrowe społeczeństwo. Te obszary zostały także uwzględnione w Programie Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021–2027, który z początkiem grudnia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał akredytację Komisji Europejskiej. 

 

W Lublinie każdy inwestor, dzięki przypisanemu project managerowi odpowiadającemu za koordynację procesu inwestycyjnego, może liczyć na wsparcie. Oferujemy szeroki wachlarz działań skierowanych do inwestorów, w którym zawierają się m.in. organizacja wizyt studyjnych, networking i matchmaking z jednostkami naukowymi i badawczymi, firmami rekrutacyjnymi, agencjami nieruchomości, pomoc w lokalizacji terenów inwestycyjnych lub powierzchni biurowych, informowanie o lokalnych zachętach inwestycyjnych i dostępnych grantach, wsparcie przy uzyskiwaniu niezbędnych decyzji administracyjnych oraz opieka poinwestycyjna. To wszystko sprawia, że Lublin co roku plasuje się na czołowych miejscach rankingów zrównoważonego rozwoju, przyciągania inwestorów, przyjazności dla biznesu, inteligentnych miast czy edukacji przedsiębiorczości.

 

Stale prowadzony monitoring lokalnego rynku pracy, a także analizy dotyczące ofert szkół wyższych umożliwiają, w porozumieniu z sektorem nauki i biznesu, inicjowanie oraz współtworzenie projektów, programów i kierunków studiów, które zapewniają nabycie kompetencji poszukiwanych i zgłaszanych przez pracodawców.

 

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Udostępnij artykuł
Napisane przez