Konkurs na hub

KATOWICE Miasto ogłosiło konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji dla drugiego etapu budowy hubu gamingowo-technologicznego. Konkurs dotyczy stworzenia koncepcji dla nowego obiektu zlokalizowanego na południowy wschód od zabytkowego budynku nadszybia. Będzie on wyposażony w hale produkcyjne z dominującą funkcją studiów produkcyjnych dla e-sportu (przestrzeń powinna umożliwiać wykorzystanie obiektu jako studiów telewizyjnych, hal produkcyjnych, magazynów lub laboratoriów). Ponadto znajdzie się w nim część techniczna z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji oraz część do obsługi gości i widowni.

 W obiekcie zlokalizowane zostaną także sale treningowe dla graczy, laboratoria IT oraz magazyny. Głównym pomieszczeniem ma być hala o powierzchni blisko 5 tys. mkw., która będzie mogła być dzielona na mniejsze, dostosowane do potrzeb części. Planowany obiekt ma być całkowicie podpiwniczony. Tam przewidziany jest parking – dla samochodów oraz rowerów. Do 17 marca można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie.

 Inwestycja w hub gamingowo-technologiczny zlokalizowana w sąsiedztwie zabytkowego Nikiszowca jest realizowana etapami. Jej łączny koszt szacuje się na ponad 600 mln zł. Na terenach byłej KWK Wieczorek powstać ma specjalistyczna infrastruktura przeznaczona dla branż e-sportu i IT.

Udostępnij artykuł
Napisane przez