Łódź na MIPIM 2023

W tym roku we francuskim Cannes Miasto Łódź kolejny rok z rzędu zaprezentowało swoją ofertę inwestycyjną. Odbyło się to w trakcie międzynarodowych targów nieruchomościowych MIPIM 2023. Wydarzenie to stało się niezwykle istotne z punktu widzenia miasta. W ujęciu historycznym to właśnie dzięki udziałowi w tych targach udało się znaleźć inwestorów na strategiczne nieruchomości w centrum Łodzi.

W ciągu czterech dni targów odbyliśmy wiele spotkań z inwestorami. Zachęcaliśmy do inwestowania w Łodzi, prezentowaliśmy nieruchomości do sprzedaży, w tym przede wszystkim oferty w samym sercu miasta. Nie zabrakło również rozmów dotyczących inwestycji industrialnych, tak naturalnych i kluczowych z punktu widzenia dostępności komunikacyjnej Łodzi.

Ze względu na wyraźny wzrost zainteresowania w Polsce rynkiem najmu instytucjonalnego – PRS, miasto we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich przygotowało raport pn. „The Łódź Real Estate Market Focus on the PRS”, który pokazuje najnowsze trendy na rynku w Polsce i w Łodzi. Prezentacja raportu spotkała się z dużym zainteresowaniem gości wydarzenia, którzy podkreślali, że bez wątpienia rynek PRS ma duży potencjał do wzrostu w najbliższych latach.

Kolejnym interesującym wydarzeniem była prezentacja koncepcji Duopolis czyli synergii biznesowej Warszawy i Łodzi. Władze obu miast rozmawiały o potencjale i korzyściach dla biznesu płynących z bliskiej lokalizacji. Mamy nadzieję, że jest to początek owocnej współpracy i połączenia sił, aby wspólnie stworzyć silny ośrodek gospodarczy, który będzie w stanie konkurować z innymi europejskimi metropoliami.

Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi

 

Invest in Lodz (Central Poland)

Udostępnij artykuł
Napisane przez