Lone Star Funds na zakupach u Cavatiny

POLSKA Cavatina Holding podpisała z Lone Star Funds umowy przedwstępne sprzedaży projektów Carbon Tower, Ocean Office Park oraz Tischnera Office. Budynki oferują łącznie 66 tys. mkw. powierzchni i są wynajęte niemal w 90 proc. Zgodnie z ich zapisami po spełnieniu warunków zawieszających sprzedaż nieruchomości ma zostać sfinalizowana do końca listopada br.

Łączna wartość transakcji to 139,3 mln euro, z czego na Carbon Tower przypada 40,6 mln euro, na Ocean Park A – 31,2 mln euro, a na Tischnera Office – 67,5 mln euro. Do tych kwot należy doliczyć jeszcze VAT.

Carbon Tower to 15-kondygnacyjny budynek zlokalizowany przy ul. Fabrycznej we Wrocławiu, który dysponuje ponad 19 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ocean Office Park A to pierwszy z budynków kompleksu wielofunkcyjnego powstającego na krakowskim Zabłociu. Biurowiec oddany do użytku w III kwartale ub.r. oferuje 13 tys. mkw. powierzchni biurowej. Tischnera Office to krakowski biurowiec o łącznej powierzchni najmu niemal 34 tys. mkw. Wśród jego najemców znajdują się firmy: Sabre, Skanska, SII, Tyréns, drEryk czy Innergy.

Udostępnij artykuł
Napisane przez