Matexi z działką przy Bramie

Matexi Polska poinformowało, że zakupiło atrakcyjną działkę na granicy Ochoty i Śródmieścia [de facto na Ochocie, w pobliżu granicy z Wolą – przyp. red.], w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Jak zapowiada deweloper, wybuduje na niej budynek, który pomieści około 300 lokali o zróżnicowanych metrażach. Firma nie podała jednak dokładnej lokalizacji nabytej parceli.

Według ustaleń „Property Insidera” mowa o działce przy Al. Jerozolimskich 86/88, której powierzchnia liczy ok. 1,7 tys. mkw. Znajduje się ona tuż obok biurowca Brama Zachodnia. Parcela należała niegdyś do jednego z prywatnych przedsiębiorców. W 2018 r. syndyk wystawił ją na sprzedaż za 11,2 mln zł. Kolejnym właścicielem nieruchomości została spółka z Radzymina o nazwie Jezierski Business Park. W 2018 r. wyburzono stojący na działce budynek, który najpierw pełnił funkcje myjni, a następnie restauracji.

W 2020 r. wydano dla parceli decyzję o warunkach zabudowy pozwalającą tam postawić budynek biurowo-hotelowy o wysokości od 55 do 70 m (wliczając urządzenia na dachu) i powierzchni użytkowej ok. 19 tys. mkw. Gmach mógłby liczyć maksymalnie 19 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne wraz z ok. 60 stanowiskami na auta. Decyzja WZ została przeniesiona na Matexi pod koniec lutego tego roku. Deweloper poinformował, że rozważa dwie opcje realizacji inwestycji – w formule PRS (ang. Private Rented Sector) lub indywidualnej sprzedaży lokali. Decyzje w tym zakresie mają zostać podjęte w połowie tego roku.

– Jestem przekonany, że projekt zrealizuje dążenie spółki do pełnej integracji budowanych przez nią inwestycji z otaczającą je istniejącą tkanką miejską – doskonale wpisze się w tę część dzielnicy, tworząc jakościową przestrzeń z punktu widzenia nie tylko przyszłych mieszkańców inwestycji, ale również miasta – powiedział Mirek Bednarek, regional business director w Matexi NV.

Udostępnij artykuł
Napisane przez