Miasto dobija targów

KATOWICE MS Waryński Development wygrał miejski przetarg na zakup działki nr 73 o powierzchni 2 tys. mkw. położonej przy ul. Załęskiej. Cena sprzedaży wyniosła 2,6 mln zł. Cenę wywoławczą ustalono na 800 tys. zł. W przetargu udział wzięły trzy podmioty. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość przeznaczona jest na mieszkania i usługi publiczne.

Spółka MIJ Nieruchomości Michał Kaźmierczyk, Igor Kotowski zwyciężyła w miejskim przetargu na działki nr 16/6, 424, 545/5 i 839/5 o łącznej powierzchni 1,7 tys. mkw., wraz z prawem użytkowania wieczystego parceli nr 836/5 o powierzchni 801 mkw., położone w rejonie ul. Techników. Cena uzyskana w przetargu to 484 tys. zł. Grunty nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Spółka Temar-Klaczak wylicytowała natomiast od miasta działkę nr 252/10 o powierzchni 2,1 tys. mkw. położoną przy ul. Tartacznej. Zgodnie z aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest na produkcję, składy i magazyny oraz usługi publiczne. Cena sprzedaży wyniosła 505 tys. zł.

Udostępnij artykuł
Napisane przez