Gdynia otwarta jest na nowe inwestycje i przygotowuje do komercjalizacji grunty gminne pod zabudowę wielofunkcyjną, zlokalizowane w zachodniej części miasta w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. Położenie dzielnicy na obszarach intensywnego rozwoju zabudowy mieszkaniowej oraz w bliskiej odległości od centrum miasta stwarza idealne warunki dla nowoczesnej zabudowy usługowej.
Grunty, będące własnością miasta, obejmują obszar o powierzchni ok. 610 tys. mkw. Teren ma strategiczne znaczenie dla rozwoju przestrzennego i gospodarczego miasta, a przyjęty w 2022 r. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na tym terenie realizację szerokiego wachlarza inwestycji usługowych i produkcyjnych, m.in. takich jak: usługi administracji, edukacji, opieki zdrowotnej dla osób starszych wraz zakwaterowaniem, handlu, usługi kultury, turystyki i sportu oraz produkcji z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, z wyłączeniem funkcji uciążliwych.
Gdynia to młode i nowoczesne miasto położone na styku ważnych międzynarodowych korytarzy transportowych przebiegających ze Skandynawii oraz Europy Północno-Wschodniej w kierunku Europy Południowej i Morza Śródziemnego. Jest także częścią Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot, który zamieszkuje ponad 1,5 mln osób.
Gospodarka Gdyni jest silnie powiązana z branżą morską, logistyką i transportem oraz sektorem usług dla biznesu i IT. Gdynia to także miasto oferujące swoim mieszkańcom wyjątkowo wysoką jakość życia, ponieważ w sposób harmonijny łączy w sobie miejskość i naturę. Unikatowy nadmorski klimat, kilometry piaszczystych plaż, malownicze bulwary, bezpośredni dostęp do terenów zielonych (46 proc. powierzchni miasta to lasy) w połączeniu z atutami miasta kompaktowego oraz wysokim poziomem oferty kulturalnej sprawiają, że łatwo zachęcić do relokacji pracowników z innych regionów.
Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni