M&M

Mieszkaniówka i magazyny – dwa konie pociągowe polskich nieruchomości w ostatnich latach – łapią nieco zadyszkę. O mieszkaniówce więcej piszemy w tekście okładkowym, więc tutaj pominę ten wątek. Wolniej mają rozwijać się magazyny. Nie żeby nie było popytu. Na kondycji sektora coraz mocniej odbijają się wojna na Ukrainie, trudności surowcowe i trudne do przewidzenia koszty budowy.

Mimo że buduje się obecnie około dwóch razy więcej niż przed rokiem, to dynamika może być trudna do utrzymania. Warto też dodać, że zapewne przekroczyliśmy już pułap 25 mln mkw. powierzchni magazynowej. Liczba znacząca, ale droga do 30 mln mkw. może być nieco wolniejsza.

Nie zniechęca to jednak firm do zwiększania zaangażowania w tym sektorze. O inwestycji CTP mówiło się już od dłuższego czasu, ale to w ostatnich dniach ujrzała ona światło dzienne. Podobnie było z najmem Pekao w Foreście – finansowy najemca 30 tys. mkw. z sektora bankowego w końcu się ujawnił. Być może nawet nie poprzestanie tylko na 3 ha w Lesie… Na rynku pojawił się też nowy fundusz inwestujący w magazyny. Nam udało się ustalić, że Newport ma bliskie koligacje ze starym wyjadaczem… Tak, z Panattoni.

To tylko część materiałów, które znalazły się w najnowszym wydaniu „Property Insidera”.

 

Zapraszamy do o lektury 72. wydania e-tygodnika Property Insider

 

Zamów prenumeratę

 

fot. Karolina Grabowska/Pexels

Udostępnij artykuł
Napisane przez