Mieszkaniówka na fali

Rozgrzany do czerwoności rynek mieszkaniowy nie przestanie przyciągać deweloperów i inwestorów w 2022 r. Warunki w tym sektorze są obecnie bardzo korzystne: podaż nowych mieszkań jest ograniczona, popyt jest nadal wysoki, a ceny lokali rosną. Dlatego zamierzamy aktywnie zwiększać zaangażowanie w tym rynku.

Zgromadziliśmy już spory bank ziemi z przeznaczeniem na projekty z dominującą funkcją mieszkaniową. Wraz z Archicomem dysponujemy terenami inwestycyjnymi z potencjałem zabudowy 15 tys. lokali. Polski sektor mieszkań na wynajem, w którym obecni jesteśmy od 2018 r., w 2022 r. przyciągać będzie nowe inwestycje, ale też nowych graczy, którzy do tej pory koncentrowali się jedynie na zachodnich rynkach europejskich. Nasz oddział Resi4Rent pozostanie największą platformą mieszkań na wynajem, która do 2025 r. liczyć ma 10 tys. lokali.

Po dwóch latach zawirowań sektor biurowy dostosował się do nowych potrzeb najemców. Dziś największym zainteresowaniem cieszą się projekty oferujące więcej niż samą tylko powierzchnię biurową. Dlatego w 2022 r. udział najlepszych projektów typu mixed-use – takich jak nasze Browary Warszawskie czy łódzka Fuzja, dostępnych całą dobę i wypełnionych zielenią – będzie rósł.

Rosnąć będzie też zainteresowanie w obszarze działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Grupa firm zaangażowanych w ESG i CSR w 2022 r. na pewno się powiększy. Echo Investment ostatniego lata opublikowało swój pierwszy raport ESG i zamierza monitorować aspekty środowiskowe swojej działalności regularnie. Przykładamy również ogromną wagę do wspierania rozwoju utrzymania terenów zielonych w miastach.

Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment

Udostępnij artykuł
Napisane przez