Oxford pod dwieście

Rozpoczęło się postępowanie dotyczące wydania decyzji środowiskowej dla projektu Oxford Towers w Warszawie. Planowana inwestycja obejmowałaby rozbudowę istniejącego wieżowca biurowego z usługami na zespół biurowy z częścią handlowo-usługową oraz budowę budynku biurowego z częścią handlowo-usługową i wielopoziomowym garażem podziemnym przy ul. Chałubińskiego 8.

Mowa o znanym warszawskim wieżowcu znanym jako Intraco II lub inaczej Oxford Tower i ewentualnej budowie wieżowca obok. Gmach przy ul. Chałubińskiego 8, w samym centrum Warszawy, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych stołecznych wieżowców. Budynek oferuje 46 tys. mkw. powierzchni najmu na 47 piętrach.

 Dwa lata temu CPI Property Group zakupiło 50,3 proc. udziałów w Intraco II. Sprzedający, firma First Property Group, wyceniła połowę budynku na 44 mln euro. Jeszcze przed finalizacją sprzedaży spółka FPG ujawniło, że cena sprzedaży jest wyższa o 13,4 proc. (czyli o 5,2 mln euro) od wartości księgowej nieruchomości i o 10 proc. (4 mln euro) od niezależnej wyceny rynkowej. Wskazywano wówczas, że projekt pozwala na owocne, długofalowe zaangażowanie przy sporym potencjale rozwoju.

Przedstawiciele First Property Group nie kryli, że obok Oxford Tower chcieli postawić nowy obiekt o powierzchni ok. 100 tys. mkw., ale władze wojewódzkie wstrzymały procedurę planistyczną. Zgodnie z zamysłem inwestora miał powstać obiekt wielofunkcyjny łączący funkcję biurową z handlową i hotel, który miał być ukończony w 2019 r. Budynek Intraco II do portfela First Property Group trafił w 2007 r. CPI nie ujawnia na razie szczegółowych planów na temat rozważanej inwestycji. Według rozeznania redakcji nowy wieżowiec mógłby mieć ok. 180 m wysokości.

Udostępnij artykuł
Napisane przez