Peakside i Partnerzy na zakupach u Cromwella

Spółka joint venture („JV”) utworzona przez Partners Group oraz Peakside Capital Advisors nabyła portfel ponad 20-letnich nieruchomości magazynowych. Parki magazynowe zlokalizowane są w Warszawie i okolicach. Dotychczas znajdowały się w portfelu Cromwell Property Group.

W skład portfela wchodzą parki magazynowe na warszawskim Targówku, w Raszynie oraz w Piasecznie. Po zakończonej modernizacji obiekty dostarczą na rynek ok. 150 tys. powierzchni logistycznej. Planowana jest modernizacja i przebudowa nieruchomości z myślą o stworzeniu powierzchni logistycznej i magazynowej wyższej jakości, spełniającej wysokie standardy ESG. Celem JV jest rozwój nowej platformy poprzez nabywanie kolejnych aktywów logistycznych w celu budowy nowych lub przebudowy istniejących obiektów.

Właśnie rozpoczynają się prace budowlane na terenie City Point Targówek, obejmujące wyburzenie istniejących budynków. W ich miejscu powstanie nowoczesny park logistyczny. W e-tygodniku Property Insider pisaliśmy już, że Spółka Green Logistics 1 (powiązana z Peakside) wystąpiła z wnioskami o pozwolenie na rozbiórkę budynków magazynowych na terenie parku logistycznego City Point przy ul. Matuszewskiej 14, który należał do Cromwella.

Nowy właściciel poinformował, że przebudowa parku na Targówku została podzielona na kilka etapów, a po jej ukończeniu kompleks będzie oferować 90 tys. mkw. powierzchni.
Prace związane z modernizacją istniejących budynków w Logistics Point Piaseczno i Logistics Point Raszyn zaplanowano z kolei na późniejszy termin. Logistics Point Raszyn (również należał do Cromwella i nazywał się Raszyn Business Park) oferuje dwa magazyny o łącznej powierzchni GLA 31 tys. mkw. Zlokalizowany jest przy ul. Sokołowskiej 10 w Raszynie. Logistics Point Piaseczno (również pozyskany od Cromwella) zostanie rozbudowany do 25 tys. mkw. powierzchni GLA w ramach dwóch obiektów. Park położony jest przy ul. Raszyńskiej 13 i dysponuje ok. 125 tys. mkw.

W marcu ub.r. informowaliśmy w Property Insiderze, że Peakside Capital w ramach swojego funduszu PREF IV Fund ma do wydania 1,2 mld euro. Kapitał w wysokości 415 mln euro wpłynął do czwartego europejskiego funduszu Peakside w rekordowym tempie 11 miesięcy. Wskaźnik LTV ustalono na 60 proc. Już wtedy informowano, że umowa dotycząca pierwszej akwizycji w ramach funduszu została podpisana. A partner i założyciel Peakside Capital – Boris Schran – powiedział, że fundusz ocenia inwestycje w Polsce jako bardzo perspektywiczne. Schran mówił też, że zgodnie ze specjalnością Peakside będzie się skupiał na projektach wymagających dofinansowania lub refinansowania.

Udostępnij artykuł
Napisane przez