PepsiCo buduje magazyn pod Grójcem

MICHRÓW PepsiCo zainwestuje prawie 50 mln dol. w magazyn wysokiego składowania przy fabryce napojów w Michrowie pod Grójcem, w pełni zautomatyzowany i wyposażony m.in. w cyfrowe systemy zarządzania przepływem towarów. Obiekt o wysokości 38 m pomieści 28,5 tys. palet z możliwością rozbudowy do 65 tys. miejsc. Magazyn zajmie 4,7 tys. mkw. i zostanie połączony z zakładem 220-metrowym mostem logistycznym. Uruchomienie planowane jest na czerwiec 2027 r. Inwestycja ma ograniczyć koszty transportu o ok. 8 tys. ciężarówek rocznie i zmniejszyć emisję CO2 o 2 tys. ton.

Udostępnij artykuł
Napisane przez