Polska jest na liście priorytetów inwestycyjnych

Rok 2021 okazał się bardzo ekscytującym czasem dla NREP, a nasze oczekiwania co do roku 2022 są jeszcze większe. Naturalnie spodziewamy się, że branżę nieruchomościową będą napędzały dalsze wzrosty w sektorach mieszkaniowym i logistycznym. Dominującymi trendami w 2022 r. będą po pierwsze obszary ESG i zrównoważonego rozwoju, a po drugie kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, inflacją i jej wpływem na koszty budowy.

W dalszej kolejności mamy transformację organizacyjną, którą musi przejść rynek, aby dostosować się do postpandemicznej rzeczywistości. Moje spojrzenie na przyszłość właściwie odzwierciedla wnioski z raportu „Emerging Trends in Real Estate Europe 2022” (ETRE2022), który został niedawno opublikowany przez Urban Land Institute (ULI) i PwC.

W planach NREP na rok 2022 będą: kontynuacja transformacji budynków i całych dzielnic oraz wdrażanie rozwiązań zmierzających do dekarbonizacji naszego portfela do 2028 r. Będziemy kontynuować rozwój naszej firmy poza krajami nordyckimi, a Polska jest na liście priorytetów inwestycyjnych.

ULI Polska planuje z kolei nadal organizować warsztaty Places + Spaces o najciekawszych transformacjach nieruchomości w przestrzeniach publicznych na świecie i próby odnoszenia ich do podobnych inicjatyw w Polsce, takich jak seria spotkań z prezydentami największych miast w Polsce „W 8 pytań dookoła miasta”. W planach są również program mentoringowy oraz wydarzenia w ramach inicjatywy Young Leaders.

Søren Rodian Olsen, dyrektor zarządzający Logicenters, NREP, przewodniczący ULI Poland

Udostępnij artykuł
Napisane przez