Property Insider nr 112

Finansowanie kosztuje, im dłużej niezainwestowane, tym bardziej parzy. Od dłuższego czasu widać, że kapitał jest zbierany na inwestycje w nieruchomości. Na razie wygląda na to, że jest akumulowany – panuje postawa: przyjrzymy się, pomyślimy, zakupy jednak odwieszone są na kołku. Działy inwestmentu nie są więc w najlepszych humorach. Co najwyżej due diligence albo drobniejsze tematy.

W takich warunkach makro trudno jednak, żeby było znacząco inaczej. Ile jednak mogą zwlekać inwestorzy czy zarządzający kapitałem – oni też mają swoje słupki. Będzie o tym na dorocznej konferencji ULI Poland, sami jesteśmy ciekawi opinii. Te, które docierają od jakiegoś czasu, wskazują, że połowa roku ma być jakąś cezurą. Czy będzie? Zobaczymy. Kapitał potrafi parzyć – i może w tym trochę nadziei. Nie uchroni to jednak sprzedających przed obniżkami cen. Zaczyna to trochę przypominać starą rozgrywkę – kto odpuści pierwszy?

My nie odpuszczamy i oddajemy kolejne wydanie „Property Insidera”. Był tydzień przerwy po wydaniu specjalnym, już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym, zaplanowanym na połowę roku. Przed przerwą wakacyjną przyjrzymy się temu, co już się wydarzyło, i postaramy się o najlepsze prognozy na dalszą część roku. W międzyczasie wprowadzamy też nowy format – dodatki tematyczne. Zapraszamy oczywiście do współpracy medialnej. Tymczasem –

zapraszamy do lektury najnowszego wydania.

 

Prenumerata

Współpraca

Udostępnij artykuł
Napisane przez