Property Insider nr 69

Z małym poślizgiem w tym roku i białym szaleństwem, ale zanosi się na to, że w końcu rozpoczyna się na dobre. Wiosna, pora roku, która zwyczajowo kojarzona jest z rozpoczynaniem nowych inwestycji i budów. Zwyczajowo, bo od dłuższego czasy zimy nie przeszkadzają zanadto w działalności budowlanej. W każdym razie dobrze mieć świadomość, że zaczyna się to cieplejsze pół roku.

Jakie będzie? To w obecnej dynamicznej i niepewnej sytuacji wróżenie z fusów. Coś jednak trzeba robić. I ci, którzy mogą, robią, finalizują, składają wnioski, rozpoczynają budowy, oddają, wprowadzają się. To dobrze, jest ruch, a ruch to życie w wielu znaczeniach tego słowa.

W różnych miejscach ten ruch wygląda inaczej. Poczta na przykład zmienia plany i wrzuca na rynek dwie duże działki. Ma ich jeszcze trochę w zapasie, więc może być ciekawie. Capital Park dopiął natomiast umowę na Polski Hak. Wieżowca nie będzie, ale mam sentyment do tego projektu. Jako pierwsi pisaliśmy o podchodach inwestora w pierwszym wydaniu „Property Insidera”. A co jeszcze w 69. z kolei? Widać, że niepewność na rynku zachęca do zakupów oportunistycznych. Miliardy już są zbierane. Miliony zarobi z kolei Rybnik na sprzedaży 40 ha pod projekt magazynowy. Widać, że ten segment nadal dynamicznie rośnie, w tym wydaniu wyjątkowo obrodziło w nowe projekty magazynowe, ale nie tylko…

 

Zamów prenumeratę

Udostępnij artykuł
Napisane przez