Robią nowe narzędzie

EUROPA Urban Land Institute (ULI) Europe w ramach swojego programu C Change rozpoczyna wraz ze specjalistą w zakresie analizy zrównoważonego rozwoju, firmą Synergetic, prace nad nowym interaktywnym narzędziem, które umożliwi branży nieruchomości włączenie transformacji klimatycznej do modeli finansowych stanowiących podstawę podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Bezpłatne narzędzie ULI Preserve ma stanowić kluczowy aspekt realizowanego przez ULI Europe programu C Change, który ma zmobilizować europejską branżę nieruchomości do pilnego przyspieszenia dekarbonizacji, dążąc do zrozumienia i wyeliminowania barier.

Celem nowego narzędzia jest umożliwienie przyjęcia na szeroką skalę w branży wcześniej opublikowanych wytycznych ULI C Change Transition Risk Assessment Guidelines. Preserve ma umożliwić firmom z branży nieruchomości ilościowe określenie wpływu finansowego szans i zagrożeń związanych z przejściem na zerową emisję netto. Pozwoli to na konsekwentne i jednolite uwzględnianie w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych ryzyka, takiego jak przyszłe koszty i zapotrzebowanie na energię, potencjalne podwyżki czynszów, ceny emisji dwutlenku węgla i wydatki kapitałowe.

 

fot. Pexels/pixabay

Udostępnij artykuł
Napisane przez