Sezon w pełni

Konferencja goni konferencję, za kongresem kongres. To znak, że sezon spotkań w pełni, a branża MICE może zacierać ręce. A o czym się mówi? W agendach nieruchomości i inwestycje odmieniane są przez wszystkie przypadki. Jest czasami bardzo ciekawie, ale o wiele ciekawiej w kuluarach.

Co tam słychać? Sporo mówi się o REIT-ach w Polsce. Wygląda na to, że tym razem szansa na ich wprowadzenie będzie większa, być może to kwestia miesięcy. Zobaczymy. Pytanie tylko, jak się one przyjmą i czy będą chętni do inwestowania w nie. To jednak temat przynajmniej bardzo duży artykuł, albo i raport. Temat śledzimy i z pewnością będziemy mu się przyglądać.

Biura nie mają ostatnio najlepszej opinii, ale sporo się w nich dzieje. To na pewno jeden z ciekawszych segmentów nieruchomości, może nie najbardziej opłacalnych, ale z pewnością najciekawszych. Nieprzypadkowy jest też artykuł okładkowy. Magazyny wprawdzie nie mają pod górkę, ale e-commerce już tak nie rośnie i nawet deweloperzy przyznają, że stawiają na większy udział produkcji.

Rynek inwestycyjny cały czas w zadyszce, nie to, żeby nie było formy. Brakuje jednak powietrza, którego dopływ zblokowały zbyt wysoko podniesione stopy. Kto wie, może od czerwca zacznie się coś w tej materii zmieniać. Tu też zobaczymy, bo miało się coś zadziać w pierwszym kwartale. Co z tego wyszło, widzimy.

W redakcji widzimy natomiast, że kolejne wydanie „Property Insidera” już napisane. Zapraszam więc do udanej lektury.

Tomasz Szpyt, redaktor naczelny

 

Prenumerata

Współpraca

Udostępnij artykuł
Napisane przez