Skanska powiedziała „B” i mówi „A”

Skanska otrzymała pozwolenie na użytkowanie budynku Studio B. Obiekt o powierzchni niemal 20,3 tys. mkw. jest już w całości wynajęty. Wśród najemców są m.in. spółki z grupy Societe Generale, Unum Życie i Business Link. Budowa kompleksu rozpoczęła się w sierpniu 2021 r. pomiędzy stacjami metra Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Fabryki Norblina. Prace nad pierwszym etapem inwestycji zajęły dwa lata,  nad kolejnym właśnie startują.

Kompleks Studio, który powstaje na działkach po Impexmetalu, ma się składać w sumie z dwóch budynków biurowych oferujących łącznie ok. 43 tys. mkw. GLA powierzchni najmu. Deweloper poinformował, że rozpoczyna realizację drugiej części projektu – 27-piętrowej i 105-metrowej wieży biurowej o nazwie Studio A, która dostarczy na stołeczny rynek 26,6 tys. mkw. powierzchni biurowej. Zgodnie z założonym harmonogramem budynek ma zostać oddany do użytku w 2025 r. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowniach: duńskiej Arrow Architects oraz w polskiej Grupa 5 Architekci. Skanska ma zainwestować w nowy wieżowiec 100 mln euro, a sam kontrakt budowlany ma wartość 222 mln zł.

– Ostatnie lata były prawdziwym sprawdzianem dla rynku biurowego. Nieruchomości premium w świetnie skomunikowanych, tętniących życiem lokalizacjach i stworzone z zastosowaniem najwyższych standardów ESG zdały ten test bardzo dobrze. Taki właśnie jest nasz kompleks biurowy Studio w centrum Warszawy. Potwierdzeniem jest sukces komercjalizacji jego pierwszej fazy, która została w 100 proc. wynajęta jeszcze przed oddaniem do użytkowania. Analizujemy sytuację na rynku z dużą uwagą i jestem przekonana, że to dobry czas, by wykorzystać siłę finansową Skanski i rozpocząć ten projekt. Rynek jest gotowy na kolejny projekt premium i wierzę, że druga faza Studia powtórzy sukces pierwszego budynku w kompleksie – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezeska i CEO spółki biurowej Skanski w Europie Środkowo-Wschodniej.

Udostępnij artykuł
Napisane przez