Tensor ma nowego właściciela

GDYNIA Spółka JV zarządzana przez czeski fundusz Investika realitní fond oraz Bud Holdings kupiła Tensor Office Park w Gdyni za około 40 mln euro. Obiekt jest w całości wynajęty. Sprzedającym był Greenstone Asset Management działający w imieniu EuroEast BV. Sprzedającemu doradzał Cushman & Wakefield.

Zlokalizowany w Gdyni Redłowo kompleks składa się z trzech budynków X, Y i Z, o łącznej powierzchni 20 tys. mkw. Wśród 15 najemców inwestycji są międzynarodowe firmy, takie jak skandynawska grupa finansowa Nordea Bank i firma logistyczna DB Schenker. Średnia ważona długość umów najmu (WAULT) wynosi 6 lat. – Po nabyciu w marcu obiektu produkcyjno-logistycznego w pobliżu Wrocławia, skorzystaliśmy z okazji, aby zwiększyć udział nieruchomości biurowych w naszym portfelu – mówi Václav Kovář, zarządzający portfelem Investiki.

Zakup Tensora to już czwarta inwestycja Investiki w Polsce. Fundusz kupił wcześniej: kompleks biurowy Szyperska w Poznaniu (31,8 mln euro), kompleks produkcyjno-logistyczny w atrakcyjnej lokalizacji w pobliżu Wrocławia (ok. 40 mln euro) i dwa centra serwisowe autobusów i samochodów ciężarowych MAN w Gdańsku i we Wrocławiu (ok. 16 mln euro)

Udostępnij artykuł
Napisane przez