Wielki Intel jeszcze większy

GDAŃSK Intel Technology Poland wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę dwóch laboratoriów komputerowych z budynkiem magazynowo-socjalnym w ramach swojego centrum rozwojowego przy ul. Słowackiego. Złożony wniosek obejmuje działki o łącznej powierzchni 4 ha.

Gdańskie Centrum Badawczo-Rozwojowe już jest jednym z największych spośród 23 laboratoriów Intela w Europie. Centrum skupia się na dostarczaniu rozwiązań z obszaru cloud, data centers, memory, artificial intelligence, connectivity, audio czy programmable solutions. Obecnie trwa tam budowa biurowca IGK6 dla 1,5 tys. pracowników – budynek osiągnął już docelową wysokość. To najnowsza inwestycja Intela w Polsce realizowana z udziałem środków europejskich. Na budowę i wyposażenie obiektu firma przeznaczyła 50 mln zł dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Inteligentny Rozwój.

– Oddanie obiektu do użytku planowane jest na połowę 2023 r. Zespoły pracujące teraz w Trytonie planujemy przeprowadzić na kampus po zakończeniu budowy, ale nie wykluczam, że będziemy dalej wynajmować tam powierzchnię dla nowych inwestycji. Przy obecnych trendach nasz rozwój będzie większy, niż to było planowane w momencie podjęcia decyzji o budowie IGK6 – zapowiedział Ryszard Dyrga, general manager Intela w Polsce.

Udostępnij artykuł
Napisane przez