Wieża Varso pełna do połowy

Słowackiemu deweloperowi HB Reavis, który odpowiada za budowę w Warszawie kompleksu Varso, udało się dotychczas znaleźć chętnych na ponad połowę powierzchni biurowej w najwyższym budynku inwestycji – 230-metrowej wieży Varso Tower.

W ostatnim czasie do najemców najwyższego niebotyku w Polsce dołączyły dwa podmioty. Według naszych informacji deweloper znalazł najemcę na ponad 15 tys. mkw. powierzchni. To firma technologiczna Box z Redwood City w Kalifornii, która funkcjonuje od 2020 r. w Cambridge Innovation Center znajdującym się w kompleksie Varso. W wieżowcu zamierza zlokalizować swoje największe poza USA centrum R&D.

To jednak niejedyny nowy użytkownik wieży. Około 8,4 tys. mkw. powierzchni w wynajęło NCBiR, którego siedziba mieści się obecnie w biurowcu przy ul. Nowogrodzkiej 47a. Obie nowe umowy oznaczają, że wieżowiec o powierzchni 70 tys. mkw. jest w ponad połowie (ok. 54 proc.) wynajęty. W ostatnich miesiącach najemcami zostały m.in. kancelarie prawne CMS (7 tys. mkw.) i Greenberg Traurig (5 tys. mkw.).

Zaprojektowane przez architektów z pracowni Foster and Partners Varso Tower mierzy 230 m do dachu, a wraz z iglicą – 310 m. Zakończenie budowy niebotyku planowane jest na połowę 2022 r. W skład kompleksu HB Reavis wchodzą również oddane do użytku budynki: Varso 1 (81 m wysokości i 30 tys. mkw. powierzchni) oraz Varso 2 (90 m wysokości i 44 tys. mkw. powierzchni). Inwestycja zlokalizowana jest na działkach u zbiegu ul. Chmielnej i al. Jana Pawła II kupionych przez HB Reavis od PKP w 2011 r. Za ok. 1,7 ha słowacki deweloper zapłacił 171 mln zł.

Udostępnij artykuł
Napisane przez