Wieżowce, metro i igrzyska pod Wawelem

KRAKÓW W najbliższy czwartek, 20 stycznia, w ramach cyklu ” W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” odbędzie się telekonferencja z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, wystarczy się zarejestrować. Będzie też można zadawać pytania prezydentowi. Na transmisję na żywo zaprasza organizator – Urban Land Institute Poland.

Tematem rozmowy będzie min. to, na co mogą liczyć inwestorzy w Krakowie, jakie są najważniejsze kierunki rozwoju miasta, które inwestycje są dla władz priorytetowe i jakie branże są kluczowe dla przyszłości miasta. Prezydent ma zostać zapytany również o blisko 700-hektarowy teren na południu Krakowa, który stać się ma dzielnicą wieżowców, a także postępy w planach organizacji igrzysk europejskich w 2023 r. oraz zaawansowanie prac nad premetrem.

Udział w wydarzeniu on-line jest bezpłatny. Transmisja zostanie przeprowadzona w czwartek, 20 stycznia 2022, w godz. 9:30-10:30.

Link do bezpłatnej relacji on-line

„W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” to cykl wirtualnych spotkań z prezydentami największych polskich miast, które mają służyć przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji ich rozwoju, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej. Podczas spotkań rozmawiamy o planach, jakie mają władze miast, aby uczynić je bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi środowiskowo, odpornymi na zmiany klimatyczne i sprzyjające integracji społecznej, ale też konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla inwestorów i młodych talentów. Do tej pory odbyły się spotkania z prezydentami: Katowic, Poznania, Gdyni, Gdańska, Łodzi i Warszawy. Organizatorem jest Urban Land Institute Poland.

Partnerami cyklu są Greenberg Traurig, Mercer, ABSL, Globalworth, Skanska, Colliers, Cushman & Wakefield, DWF, Dentons, Echo Investment, Hines, MDDP, Vastint, 7R. Partnerzy medialni to: Property Insider, Urbnews, Property News, Miasto.Pro, Lovekrakow.pl

Udostępnij artykuł
Napisane przez