Wieżowiec na lex deweloper

WARSZAWA Firma Green Property Group (GPG) chce zmienić wieżowiec biurowy na mieszkaniowy. Wszystko w tzw. formule lex deweloper.

Spółka ma już od dłuższego czasu pozwolenie na budowę biurowca Libero przy ul. Burakowskiej 4, nieopodal centrum handlowego Arkadia i tuż obok wyburzonego niesławnego Czarnego Kota. Projekt wieży biurowej zakłada część wysoką na 120 m i niższą, 25-metrową. Deweloper chce teraz zmienić funkcję planowanej inwestycji na mieszkaniową i jednocześnie zmniejszyć wysokość wieżowca. Zmiana funkcji i parametrów inwestycji miałaby nastąpić w trybie specustawy mieszkaniowej. Musi ją jednak zaakceptować Rada m.st. Warszawy.

GPG zamierza w stosunku do projektu biurowego obniżyć wysokość niebotyku o ponad 20 metrów. Przekonuje, że inwestycja mieszkaniowa urozmaici okolicę, wprowadzi więcej życia w kwartał zdominowany teraz przez funkcje komercyjne. – Inwestycja spełnia wymogi formalne, które wynikają z lokalnych standardów urbanistycznych obowiązujących w Warszawie – czytamy na stronie stołecznego ratusza. Podaje on również, że inwestor zdecydował się na przeprowadzenie dialogu o inwestycji, czyli rozmowę z osobami, które są zainteresowane tym projektem. Konsultacje społeczne potrwają od 8 do 30 czerwca 2022 r. Za dialog odpowiada zespół z pracowni JAZ+ Architekci i Think Tank Miasto.

Udostępnij artykuł
Napisane przez