Wyprzedaż działek na Poczcie

Poczta Polska wystawiła na sprzedaż działki na warszawskiej Woli, które miały zasilić program Mieszkanie Plus. Za parcelę trzeba będzie słono zapłacić, bo aż 110 mln zł. Kolejne 90 mln wpłynąć ma ze sprzedaży w Krakowie.

 

Poczta Polska na 200 mln zł wyceniła nieruchomości położone w Warszawie i Krakowie. Blisko 2,4 ha położone przy Sowińskiego 28 na stołecznej Woli wyceniono na rekordową kwotę 110 mln zł. W skład nieruchomości wchodzą działki o numerach 3/1, 4/1, 4/2, 3/2, 3/3, 3/4 i 4/3 oraz budynek mieszkalny, biurowy, trzy obiekty przemysłowe, dwa inne budynki niemieszkalne i cztery budynki magazynowe o łącznej powierzchni użytkowej 5,9 tys. mkw. Plany związane z programem Mieszkanie Plus ogłoszono w 2017 r., ale teren do dziś nie posiada MPZP. Ogłaszając aukcję na sprzedaż nieruchomości, Poczta Polska zapewniła jednak, że prace w tym zakresie zostały już zainicjowane. Studium daje możliwość zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz niezbędnych inwestycji celu publicznego z zakresu infrastruktury społecznej. Na usługi przeznaczono 40 proc. zabudowy terenu. Przetarg ma się odbyć 24 czerwca br.

 

Kilka dni później pod młotek pójdzie też krakowska parcela pocztowców przy ul. Cystersów 21. Pod tym samym adresem mieści się Centrum Logistyczne Poczty Polskiej. Wartość nieruchomości oszacowano na 90 mln zł. Działka nr 412/7 to kolejne 2 ha wraz z budynkiem handlowo-usługowym o powierzchni zabudowy 2,5 tys. mkw., budynkiem biurowym o powierzchni zabudowy 496 mkw., dwoma budynkami typu zbiorniki silosy i budynkami magazynowymi o łącznej powierzchni zabudowy 1 tys. mkw., oraz siedmioma pozostałymi budynkami niemieszkalnymi o łącznej powierzchni zabudowy 1,1 tys. mkw. Zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest pod usługi. Przetarg zaplanowano na 29 czerwca br.

Udostępnij artykuł
Napisane przez