Bankowa czkawka nieruchomościowa

Lipiec w tym roku zaczął się dość ciekawie. Europejski nadzór bankowy postanowił bowiem po półtorarocznej przerwie wznowić publikację swojego raportu oceny ryzyka. Zostało to umotywowane potrzebą zapewnienia aktualnych i kompleksowych informacji na temat ryzyk w sektorze bankowym.

Jak się okazuje, ryzyka te płyną wartkim strumieniem ze strony kredytów udzielonych na nieruchomości komercyjne, których znacznie przybyło przez ostatnią dekadę. Korekta wycen sprawiła, że zabezpieczenia części z nich się sypią, a banki angażują dziesiątki miliardów euro w łatanie przeciekającej tamy. Więcej o tym wyzwaniu piszemy w tekście okładkowym, do którego lektury serdecznie zapraszam.

Zapraszam też do uważnej lektury pozostałej części „Property Insidera”. Okres wakacyjny jeszcze nas nie rozleniwił i jak zwykle w zwięzłych tekstach zebraliśmy spory ładunek informacyjny. To też ostatnie już chwile na udział w naszym dorocznym wydaniu specjalnym – „Na Półmetku– zapraszam serdecznie do współpracy i życzę udanej lektury najnowszego wydania „Property Insidera”.

 

Tomasz Szpyt, redaktor naczelny

 

Prenumerata

Udostępnij artykuł
Napisane przez