DeA ma pomysł

EUROPA DeA Capital Real Estate Germany uruchamia fundusz DeA UrbanMile skupiający się na śródmiejskich nieruchomościach mikrologistycznych w głównych miastach Europy. Celem funduszu jest inwestowanie w elastyczną powierzchnię komercyjną, która obecnie nie jest w tym celu wykorzystywana.

– Rozwijający się rynek e- i q-commerce oraz coraz ostrzejsze wymagania związane z polityką klimatyczną będą miały duży wpływ na dostęp do centrów miast. Preferowany małoskalowy transport elektryczny będzie wymagał nowych, centralnych rozwiązań logistycznych. Obszary śródmiejskie do wykorzystania w mikrologistyce zyskują w ten sposób na znaczeniu, zwłaszcza w europejskich metropoliach – mówi dr Wolfgang Speckhahn, partner zarządzający DeA Capital Real Estate Germany.

Łączna wartość UrbanMile ma wynieść około 700 mln euro ze wskaźnikiem zadłużenia znacznie poniżej 60 proc. Docelowa stopa zwrotu funduszu w okresie 10 lat ma osiągnąć 5,5 proc. rocznie, a pierwsze zamknięcie zaplanowano na II kwartał br. Minimalna subskrypcja wynosi 10 mln euro.

Udostępnij artykuł
Napisane przez