Panattoni wydało miliony na uniwersytecie

Spółka celowa Panattoni kupiła za 67,8 mln zł netto teren pozwalający na wybudowanie parku magazynowego o powierzchni ok. 247 tys.  mkw. w Magnicach w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem. 

Redakcji „Property Insidera” udało się ustalić, że teren pod gigantyczny park magazynowy Panattoni kupiło w przetargu, który zorganizował Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. W 38. wydaniu „PI” pisaliśmy, że uczelnia wystawiła na sprzedaż ok. 50 ha terenu właśnie w Magnicach. Cena wywoławcza wynosiła wtedy 67,8 mln zł netto. 

Według naszych ustaleń w szranki stanęło właśnie Panattoni, a właściwie spółka celowa o nazwie PDC Industrial Center 215, która za grunty przy ul. Oławskiej (działka 4/39 i sąsiednie), 8 km od autostrady A4 i Wrocławia, zaproponowało 67,8 mln zł netto, co z VAT-em daje prawie 83,4 mln zł brutto. W sumie Panattoni wylicytowało 48,5 ha. Warto dodać, że przetarg na grunt odbył się w ubiegłym roku. Kancelaria Greenberg Traurig doradzała deweloperowi w transakcji. 

Pod koniec kwietnia, ale już tego roku, Panattoni wystąpiło natomiast z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę zespołu produkcyjno-magazynowo-usługowego na przejętym terenie. Wniosek jest aktualnie rozpatrywany. 

To już drugi tak duży projekt Panattoni w gminie Kobierzyce. Dotychczas największą inwestycją dewelopera był Wrocław Campus 39, który powstaje przy DK 35. Panattoni stawia tam na 39-ha park magazynowy o łącznej powierzchni około 182,5 tys. mkw. Generalnym wykonawcą jest Atlas Ward Polska.

Udostępnij artykuł
Napisane przez