PropTech (nie) od PIC-u

Co roku na europejskich wysypiskach ląduje prawie 11 milionów ton mebli biurowych choć spora część wcale nie musi się tam znaleźć. Pomysł Rebench, startupu budującego cyrkularną platformę dla ponownego wykorzystania wyposażenia biurowego i nie tylko, został doceniony przez jury konkursu Urban Land Institute Europe – CEE PropTech Innovation Challenge (PIC).

Zwycięski Rebench został wyłoniony z grona 5 finalistów wybranych spośród 21 zgłoszeń i przechodzi do ogólnoeuropejskiego finału PropTech Innovation Challenge, w którym będzie rywalizować z najlepszymi firmami technologicznymi na Starym Kontynencie. Zwycięzca PropTech Innovation Challenge CEE 2024 otrzymuje też tytuł ULI PIC Pioneer 2024, roczne członkostwo w ULI oraz możliwość prezentacji w raportach i mediach ULI Europe. Będzie mógł też prezentować swoje projekty na konferencjach ULI oraz korzystać ze wsparcia mentorów.

– Co roku na europejskich wysypiskach ląduje prawie 11 milionów ton mebli – czyli podobna ilość, którą co roku produkujemy na naszym kontynencie. Tym bardziej cieszę się, że jury przekonał nasz model platformy dla zamkniętego obiegu mebli, który nie tylko promuje gospodarkę cyrkularną w przestrzeniach komercyjnych, ale przynosi realne korzyści dla planety oraz dla budżetów firm. Chcemy zgromadzić jak najwięcej partnerów z obszaru nieruchomości i wyposażenia meblowego i spopularyzować temat ponownego wykorzystania, a tym samym redukcji niepotrzebnych odpadów, w które zamieniają się nierzadko nawet niemal nowe meble. Działamy dopiero od początku 2024 roku, więc wygrana w PropTech Innovation Challenge CEE 2024 jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Ta nagroda i możliwość reprezentowania regionu CEE w konkursie ogólnoeuropejskim, będzie kluczem do współpracy z innowatorami branży – mówi Mateusz Sikora, współzałożyciel Rebench.

Rebench to polska platforma technologii cyrkularnej umożliwiająca zarządzanie, ponownym użyciem, odsprzedażą i zakupem mebli z budynków komercyjnych. Łączy aplikację inwentaryzacyjną z usługą marketplace, pomagając firmom zmniejszać niepotrzebne odpady, koszty i ślad węglowy wnętrz biznesowych. Rebench był jednym z pięciu finalistów środkowoeuropejskich finałów PropTech Innovation Challenge. Do top 5 finałów w CEE trafiły również firmy: Singu ESG, czeskie Mykilio, OzeSoft i Appartme.

– Pierwsza edycja CEE PropTech Innovation Challenge w Polsce i Czechach okazała się dużym sukcesem. Mieliśmy 21 uczestników z obu krajów. Już w październiku okaże się, kto wygra ogólnoeuropejskie zmagania. My trzymamy kciuki za naszego finalistę. Wspierajmy Rebench we wrześniowym głosowaniu, które jest otwarte dla wszystkich – zachęca Rusłan Hajduk, ULI PIC CEE Champion.

Zwycięzcy etapów regionalnych przechodzą do ogólnoeuropejskiego finału PropTech Innovation Challenge. W tym etapie odbędzie się publiczne głosowanie, a następnie wielki finał w październiku podczas C Change Summit w Barcelonie – wtedy zostanie ogłoszony główny zwycięzca.

Property Insider jest patronem medialnym CEE PropTech Innovation Challenge

Udostępnij artykuł
Napisane przez