Resovia chce ruszać

RZESZÓW Spółka Resovia Residence Development złożyła w urzędzie miasta wniosek o pozwolenie na rozpoczęcie realizacji swojego sztandarowego projektu Resovia Residence. Prace nad pierwszym z trzech obiektów, wraz z komponentem usługowym i garażem podziemnym, mają ruszyć przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Jak ustalił „Property Insider”, w pierwszym etapie inwestycji powstać ma 90 lokali mieszkalnych. Spółka chce jak najszybciej ruszyć z budową i sprzedażą.

Cały projekt to kompleks trzech budynków mieszkaniowych oferujących łącznie 600 mieszkań, który ma ożywić teren wokół słynnego stadionu klubu Resovia. W ramach projektu powstać ma również dwupoziomowy parking podziemny z 1,2 tys. miejsc postojowych. Na parterze każdego bloku znajdzie się część usługowa. Łącznie inwestycja zaoferuje 55 tys. mkw. powierzchni. W ramach inwestycji planowana jest 100-metrowa wieża, która nie została ujęta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Pracownia MWM Architekci przedstawiła już projekt uwzględniający wieżę, ale musi on zostać zatwierdzony przez władze miasta. Wraz z inwestorem architekci postulują przede wszystkim zmianę dopuszczalnej wysokości dominanty architektonicznej z obecnych 90 m do 100 m oraz wskaźnika intensywności zabudowy z 3–6 do 7,6. Chcą także likwidacji zapisu wymagającego, aby powierzchnia przeszkleń na elewacjach wynosiła 60 proc. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 r.

Udostępnij artykuł
Napisane przez