Sochaczew wymienił ciosy z Gdańskiem

Spotkanie Orkana Sochaczew – Mistrza Polski w Rugby – z Lechią Gdańsk w Sochaczewie było jednym z hitów IV kolejki Ekstraligi Rugby.

Mecz dostarczył kibicom zgromadzonym na sochaczewskiej Maracanie bardzo dużo sportowych emocji. Po świetnym początku i objęciu prowadzenia 14:0 zespół gospodarzy stracił swój impet, a do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Gdańska. Starania zespołu gości zostały nagrodzone i wynik do przerwy zmienił się na 14:10.

Po wznowieniu gry nastąpiła obustronna wymiana ciosów i na 3 minuty przed końcem Lechia wyszła na prowadzenie 25:24. Kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się wygraną zespołu z Wybrzeża, nieprawidłowe zagranie gości w trakcie przegrupowania zaowocowało rzutem karnym i zdobyciem 3 punktów przez zespół Orkana. Postawa gości pokazuje, że zacięta walka o kolejne mistrzostwo polski będzie trwała do ostatnich chwil sezonu.

Wynik:  RC Orkan Sochaczew vs. RC Lechia Gdańsk 27:25 (14:10)

Property Insider jest patronem medialnym zmagań Mistrza Polski w Rugby – Orkana Sochaczew