Spectra bliżej realizacji

Spectra Development rozpoczyna dialog społeczny dotyczący realizacji wielofunkcyjnego osiedla na warszawskim Targówku.

 Inwestycja powstać ma w ramach specustawy na części terenu po dawnych Zakładach Tłuszczowych Kruszwica, pomiędzy ulicami Radzymińską, Gorzykowską i torami PKP. Do rozmów zaproszono mieszkańców i przedstawicieli organizacji ruchów miejskich.

Na ten etap przyszło deweloperowi poczekać, bo blisko 8,4 ha gruntu przy ul. Radzymińskiej 122/124 nabył w 2017 r. Sprzedającym była jedna ze spółek koncernu spożywczego Kruszwica, który działkę wycenił na ponad 72 mln zł.

W ramach projektu powstać ma osiedle dla 3,75 tys. mieszkańców. Deweloper zapewnia, że planuje wyposażyć je w niezbędne usługi lokalne i publiczne, w tym szkołę i tereny zielone, ogólnodostępny skwer centralny czy półotwarte dziedzińce pomiędzy budynkami. Kompleks ma być zrealizowany zgodnie z ideą 15-minutowego miasta i być dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami Warszawy.  W zasięgu krótkiego spaceru planowane są tam dwie stacje metra oraz przystanek kolejowy Targówek Fabryczny. Koncepcja architektoniczna powstała w pracowni BBGK Architekci.

Udostępnij artykuł
Napisane przez