Trzy szóstki w kasie i wyższa marża

POLSKA Zysk netto Grupy Dom Development w pierwszym półroczu wyniósł blisko 223 mln zł, czyli o 6 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku 2022. W tym samym okresie grupa wypracowała przychody na poziomie 1,27 mln zł, co oznacza 4-proc. spadek w skali roku.

Niższe przychody to efekt mniejszej liczby lokali przekazanych nabywcom, co wynika z harmonogramów realizowanych projektów. W pierwszym półroczu br. grupa przekazała klientom łącznie 1998 lokali wobec 2178 w pierwszej połowie ub.r.

 W pierwszym półroczu br. grupa sprzedała 1845 lokali, tj. o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. W samym drugim kwartale br. sprzedaż netto sięgnęła 931 lokali, co jest najlepszym kwartalnym wynikiem sprzedażowym od końca 2021 r. Marża brutto wyniosła natomiast w drugim kwartale br. 31 proc. wobec 28,5 proc. przed rokiem.

– Na koniec czerwca tego roku poziom gotówki wynosił 666 mln zł, przewyższając zobowiązania finansowe grupy o 312 mln zł. Ponadto mieliśmy niewykorzystane linie kredytowe o wartości 395 mln zł. Jest to dla nas komfortowa sytuacja, która pozwala elastycznie reagować na pojawiające się okazje rynkowe, by sprawnie zwiększać skalę działalności – mówi Leszek Stankiewicz, wiceprezes i dyrektor finansowy Dom Development.

Na zdjęciu Jarosław Szanajca, prezes Dom Development

Udostępnij artykuł
Napisane przez