Więcej kredytu na Warsaw Unit

WARSZAWA Ghelamco poinformowało o podpisaniu aneksu do umowy zawartej z PKO BP, Santander Bank Polska, Pekao oraz Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta w 2019 r. dotyczącej finansowania budowy projektu Warsaw Unit. Zgodnie z aneksem nr 4 kwota kredytu budowlanego została zwiększona do 200 mln euro, czyli ok. 65 proc. aktualnej wartości rynkowej projektu. 

Termin spłaty zobowiązania przypada na 30 września 2025 r. Całość lub część powyższej kwoty może ulec konwersji na finansowanie długoterminowe. Poprzedni kredyt miał być spłacony do 31 marca 2021 r.

 Wysokość umowy kredytowej z 2019 r. nie przekraczała 136 mln euro. Środki posłużyły na finansowanie i refinansowanie kosztów poniesionych podczas poszczególnych etapów realizacji projektu Warsaw Unit. Strategicznym najemcą w projekcie jest jeden z kredytodawców Ghelamco, czyli Warta, która mogłaby być typowana na potencjalnego kupca nieruchomości, ale nie jedynego potencjalnego. Firma wynajmuje 20 tys. mkw. powierzchni biurowej na najwyższych 11 piętrach. Podpisana na okres 10 lat umowa jest jedną z największych w historii warszawskiego rynku biurowego i była efektem konsolidacji trzech lokalnych biur ubezpieczyciela. Obiekt pozwolenie na użytkowanie otrzymał w maju 2021 r., dostarczając na rynek 57 tys. mkw. powierzchni biurowej na 45 kondygnacjach. W chwili ukończenia budynek był w 50 proc. wynajęty. Ponad 200-metrowy wieżowiec położony jest przy rondzie Daszyńskiego 1.

Udostępnij artykuł
Napisane przez