Co czeka nieruchomości za zakrętem?

PATRONAT Już 18 października w Poznaniu odbędzie się V Kongres Deweloperski organizowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Kongres Deweloperski to największa ogólnopolska konferencja branżowa, której celem jest otwarta, wielosektorowa debata podmiotów kształtujących rynek deweloperski w Polsce. 

Tytuł tegorocznej edycji kongresu to „Miasta Jutra”. Poruszonych zostanie szereg powiązanych z futurologią tematów poświęconych urbanistyce, czy mobilności. Gościem specjalnym kongresu będzie twórca idei miasta 15-minutowego – profesor Carlos Moreno. Organizator zapewnia, że podczas wydarzenia nie będzie unikać także tematów odnoszących się do obecnej sytuacji gospodarczej. Słaby złoty, wysoka inflacja, malejąca zdolność kredytowa Polaków, brak gruntów, wreszcie wojna w Ukrainie to czynniki, które istotnie wpływają na plany biznesowe firm deweloperskich. Dlatego też na kongresie ma nie zabraknąć tematów dotyczących finansowania branży, perspektyw rozwoju jej poszczególnych segmentów, czy panelu o polityce mieszkaniowej.

– Już 18 października na teren poznańskich targów zjadą przedstawiciele firm budujących mieszkania, domy, biurowce, czy magazyny z całej Polski. Spotkamy się, by m.in. wraz z samorządowcami i przedstawicielami władzy centralnej rozmawiać o przyszłości naszego rynku. Rynku, który wchodzi w okres wyzwań, ale i szans. Jako Polski Związek Firm Deweloperskich zawsze staramy się dostarczać naszym członkom rzetelną wiedzę o rynku, inspirować do zmian, poprawiać realia funkcjonowania. Według takiego klucza przygotowana została również agenda tegorocznej, piątej już edycji Kongresu Deweloperskiego. Zapraszam do Poznania – podkreśla Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Krajowy rynek nieruchomości stoi w obliczu bezprecedensowych wyzwań. Sektor biurowy po covidowym lockdownie obudził się w zupełnie nowej, hybrydowej rzeczywistości. Pandemia spowodowała zmianę modeli zakupowych, przenosząc aktywność klientów do sieci. Co stanowiło mocny impuls dla rozwoju rynku magazynowego, a właścicieli galerii handlowych zmusiło do przeanalizowania strategii na dalsze lata. Teraz w fazę turbulencji wchodzi sektor mieszkaniowy. Wpływa na niego wiele czynników: wysokie stopy procentowe, malejąca zdolność kredytowa Polaków, szalejąca inflacja, wojna w Ukrainie.

Co czeka mieszkaniówkę za zakrętem? Jaką lekcję z kryzysowych sytuacji wyciągnął rynek komercyjny? Z jak dużym spadkiem inwestycji będziemy mieć do czynienia? Jak długo potrwa spowolnienie? To kilka z wielu pytań, jakie organizatorzy zadadzą zaproszonym ekspertom. A wśród nich są m.in.: Hanna Gill-Piątek z Polska 2050, Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej, Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Tomczak z PSL, prof. Waldemar Rogowski czy dr Adam Czerniak.

Kongres Deweloperski odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 10. Tegoroczne wydarzenie gościć będzie ok. 800 gości i wystawców. Więcej informacji o kongresie pod adresem: www.kongresdeweloperski.pl

 

Property Insider jest patronem medialnym wydarzenia

Udostępnij artykuł
Napisane przez