Colliers buduje platformę

Colliers przejmie 65 proc. udziałów w nowojorskiej Rockwood Capital. Warunków transakcji nie ujawniono. Umowa ma zostać sfinalizowana w III kwartale br.

Colliers oczekuje, że w efekcie transakcji roczne przychody z opłat za zarządzanie obiektami sięgną poziomu 75 mln dol. co będzie miało pozytywny wpływ na wyniki operacyjne firmy. Colliers notowany jest na amerykańskim Nasdaq oraz kanadyjskiej TSX. 

– Jest to najnowszy krok w realizacji naszej strategii rozwoju, której celem jest stworzenie światowej klasy platformy zarządzania inwestycjami. Dołączenie Rockwood do Colliers Global Investors jest dowodem naszej nieustannej koncentracji na budowaniu skali działalności, wykorzystania sukcesu Harrison Street i Colliers Global Investors, realizacji niedawno ogłoszonej transakcji z Basalt oraz wykorzystania impetu, jaki w ciągu ostatnich kilku lat osiągnęliśmy dzięki pozyskiwaniu funduszy. Po zakończeniu wszystkich zapowiadanych transakcji Colliers zostanie jednym z czołowych zarządzających inwestycjami alternatywnymi na świecie o łącznej wartości aktywów 77 mld dol. – powiedział Jay Hennick, prezes i dyrektor generalny Colliersa.

Rockwood Capital jest jedną z największych firm inwestycyjnych z 12 mld dol. AUM. Firma koncentruje się na inwestycjach w sektorze mieszkaniowym, biurowym, hotelowym i handlowych, ale także na projektach wielofunkcyjnych i ośrodkach naukowych. W ramach swoich funduszy Rockwood zarządza kapitałem największych inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. 

– Współpraca z Rockwood pozwoli nam zwiększyć nasz udział w rynku amerykańskim oraz wzbogacić portfolio o nowe klasy aktywów, ale też nowe strategię, w tym te związane z finansowaniem nieruchomości – powiedział Zach Michaud, co-chief investment officer w Colliers.

Udostępnij artykuł
Napisane przez