Nowy niebotyk w Warszawie

Cavatina, która niedawno podpisała warunkową umowę kupna od Poczty Polskiej terenu przy ul. Chmielnej 75, szykuje tam koncepcję projektu mixed-use.

Ponadhektarowa działka u zbiegu ulic Chmielnej i Żelaznej na warszawskiej Woli będzie kosztowała dewelopera 147,6 mln zł brutto.

– Metropolitarny charakter Al. Jerozolimskich, sąsiedztwo Chmielnej 89, Warta Tower, a dalej Varso, czyli najwyższego budynku w UE, uzasadnia zaproponowanie dominanty wysokościowej powyżej 100 m w narożniku działki od Al. Jerozolimskich. Drugi mocniejszy akcent tej zróżnicowanej zabudowy chcielibyśmy zaprojektować w przeciwległym narożniku na skrzyżowaniu ulic Chmielnej i Żelaznej – podkreśliłby narożnik zabudowy i korespondowałby z budynkiem hotelowym na skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Złotej. Wszystkie te elementy wpisałyby się w wielofunkcyjny i otwarty dziedziniec wewnątrz kompleksu, w którym znalazłyby się także scena i inne przestrzenie dla kultury i sztuki – mówi Piotr Jasiński, dyrektor działu projektowania w Cavatina Group.

Deweloper zapowiada, że przy ul. Chmielnej 75 planuje stworzyć zrównoważony, wielofunkcyjny projekt – miks mieszkań, punktów usługowo-handlowych oraz biur chce połączyć z przestrzeniami kulturotwórczymi i rekreacyjnymi. Cavatina rozważa też w fazie projektowej współpracę architektów firmy z renomowanym biurem architektonicznym. Grupa zapowiada też, że jej intencją jest, aby część zysków z planowanej inwestycji – nawet 10 mln zł – przeznaczone zostało na program rozwoju innowacyjnych rozwiązań i narzędzi dydaktycznych, które wesprą zmianę priorytetów w nauczaniu w szkołach podstawowych w Polsce i na całym świecie. Część zysku przeznaczona ma być więc na działania prowadzone przez Holistic Think Tank.

 

Udostępnij artykuł
Napisane przez