Przetarg na część niedoszłej dzielnicy ambasad we wrześniu

Przetarg na 1,5 ha niezabudowanego terenu pomiędzy ulicami Sobieskiego, Ludwika van Beethovena oraz aleją Witosa prezydent Warszawy zaplanował na 28 września br. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stołeczny ratusz niedoszłą dzielnicę ambasad wycenił na 95 mln zł, czyli blisko 6,1 tys. za mkw. Do ceny doliczona będzie obowiązująca stawka VAT.

Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza zabudowę mieszkaniową i usługową. Mogą tam powstać pięciopiętrowe budynki, a blisko 25 proc. terenu ma być przeznaczona pod zieleń. W skład nieruchomości wchodzą działki nr: 24/72, 24/85, 24/93, 24/95, 33/8 i 33/23, porośnięte trawą oraz pojedynczymi drzewami. Zgodnie z informacjami Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów rosnące na nieruchomości drzewa nie są objęte ochroną prawną i planistyczną. 

Teren położony jest na tzw. serku dyplomatycznym, który nazwę wziął od kształtu działki, na której planowano kiedyś utworzenie dzielnicy ambasad. Gdy się okazało, że nie ma na nią zapotrzebowania, plan zmieniono w 2014 r., dopuszczając zabudowę mieszkaniową i biurową.

Udostępnij artykuł
Napisane przez