Ryan Lee

EUROPA Ryan Lee stanął na czele Atrium European Real Estate jako nowy CEO (informację podaliśmy jako pierwsi w 76. wydaniu e-tygodnika Property Insider). Zastąpił na tym stanowisku Liada Barzilai, związanego z Gazit i Atrium od ponad 15 lat. Do końca 2022 r. Liad Barzilai pozostanie w spółce w charakterze doradcy i będzie wspierał przejęcie obowiązków przez Ryan’a.

Nowy CEO do Atrium dołączył w 2015 r., obejmując stanowisko CFO. Finansami zajmuje się od 30 lat. Pracował m.in. w Central European Distribution Corporation (CEDC) i Eldorado.

Atrium jest właścicielem, zarządcą i deweloperem centrów handlowych w Europie Środkowej. Firma koncentruje się przede wszystkim na obiektach o dominującej lokalnie pozycji, położonych w najlepszych lokalizacjach miejskich. Atrium posiada 26 aktywów o wartości 2,3 mld euro i powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej ponad 760 tys. mkw.

W lutym 2020 roku Atrium ogłosiło strategię dywersyfikacji swojego portfela poprzez inwestowanie i zarządzanie mieszkaniami na wynajem, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy. W tym segmencie firma obecna jest również w Krakowie. W kwietniu 2022 r. Gazit Globe zakończył proces przejęcia Atrium Real Estate Limited. Wartość transakcji wyniosła 1,45 mld euro.

Udostępnij artykuł
Napisane przez