W 8 pytań dookoła Lublina

W czwartek, 30 czerwca o godz. 10:00 rozpocznie się ósme spotkanie w ramach cyklu W 8 pytań dookoła miasta. Tym razem można będzie posłuchać rozmowy z Krzysztofem Żukiem o przyszłości Lublina. 

Ponad trzystutysięczny Lublin to największe miasto we wschodniej Polsce, jeden z głównych ośrodków akademickich i prężny ośrodek przemysłowy. Miasto inwestuje w infrastrukturę, edukację, jakość życia i przedsiębiorczość. Władze miasta przyjęły założenie, że inwestycje publiczne są najlepszą metodą walki ze spowolnieniem gospodarczym i utrzymania rozwoju gospodarczego. Wyzwaniem pozostaje jednak kwestia finansowania inwestycji samorządowych ze względu na ubytki dochodów związane ze zmianami prawnymi w systemie podatku dochodowego.

W jaki sposób miasto zamierza radzić sobie z tymi wyzwaniami? Jak wpływa to na konkretne plany rozwojowe i strategie magistratu? Które branże są priorytetowe? Jaką rolę może odegrać ośrodek w dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej? Gdzie można budować biura, mieszkania, obiekty przemysłowe i logistyczne? Gdzie będzie można wjechać samochodem? Jaka jest rola PPP w planowanym rozwoju miasta?

To tylko kilka z pytań, które padną podczas ósmej odsłony cyklu wirtualnych spotkań z prezydentami polskich miast W 8 pytań dookoła miasta.

 

Zarys programu

– Przywitanie: Dorota Wysokinska-Kuzdra, członek Executive Committee ULI Poland, Senior Partner w Colliers

– Słowo wstępu

– Wywiad z Krzysztofem Żukiem, prezydentem Lublina

– Pytania od uczestników spotkania

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY i otwarty dla członków ULI i osób niezrzeszonych, ale wymaga REJESTRACJI. Spotkanie odbędzie się w języku polskim na platformie ZOOM.

 

Link do rejestracji

Link do wejścia na ZOOM

 

 

Property Insider jest patronem medialnym wydarzenia

Udostępnij artykuł
Napisane przez