Żubr posmakuje hektarów w wieżowcu

Bank Pekao zmienia siedzibę. Z warszawskiego kompleksu Lipowy Office Park, gdzie od ponad dekady zajmował ok. 40 tys. mkw. przenosi się do najbardziej wysuniętego na północ wieżowca w stolicy.

Według oficjalnych informacji bankowcy zajmą 18 pięter czyli około 30 tys. mkw. w 120-metrowym wieżowcu Forest, którego deweloperem jest HB Reavis. Drugi największy bank w Polsce zostanie głównym najemcą budynku. Kolejnym pod względem wielkości jest Leroy Merlin, który w kompleksie o łącznej powierzchni 78 tys. mkw. wynajął 12 tys. mkw. Według informacji od dewelopera projektu Forest inwestycja jest w 80 proc. wynajęta co oznacza ok. 62,5 tys. mkw. zajętej powierzchni. Nie jest jednak wykluczone, że powierzchnia wynajęta w niebotyku przy ul. Burakowskiej 14 przez Pekao może w przyszłości się zwiększyć.

Wśród oficjalnych najemców Foresta, poza Pekao i Leroy Merlin są: Infor PL – 3,2 tys. mkw., Puma – 1,6 tys. mkw., producent maszyn i urządzeń do pielęgnacji lasów i ogrodów – 1,5 tys. mkw. (najprawdopodobniej Husqvarna – intuicja redakcji), AmeriGas (ok. 4 proc. udziału w rynku gazu LPG w Polsce w 2020 r.), Vorwerk, Sweco – ponad 700 mkw., Enel-med, przedszkole Ala ma kota oraz piekarnia Gorąco Polecam.

Forest oferuje łącznie 78 tys. mkw. powierzchni w 120-metrowej wieży oraz niższej części kampusowej. HB Reavis zakupił od MPO działkę przy ul. Burakowskiej 14 w 2015 roku za około 17 mln euro. Wcześniej miejska spółka wystawiała ją za ok. 85 mln zł, ale nie znalazł się żaden kupiec. Projekt inwestycji przygotowała pracownia HRA Architekci. W 2020 r. konsorcjum czterech banków – Santander Bank Polska, Bank Pekao (aranżer), PKO Bank Polski oraz BNP Paribas Bank Polska – przyznało HB Reavis kredyt w wysokości 162 mln euro na inwestycję. W marcu 2022 r deweloper uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Udostępnij artykuł
Napisane przez