CTP kupiło portfel od 7R

7R sfinalizowało sprzedaż portfela kilkunastu projektów grupie CTP. W skład portfela wchodzą zarówno inwestycje w fazie realizacji, m.in. w Warszawie i Katowicach, jak również inne na terenie całej Polski w fazie pre-development.

CTP to jeden z największych w Europie kontynentalnej właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych i przemysłowych według powierzchni najmu brutto (8 mln mkw.pod zarządem), notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Amsterdamie od 2021 roku. Portfel przejęty od 7R składa się głównie z parków logistycznych typu big box, będących w fazie pre-development i development. Zlokalizowane są w Polsce Centralnej, Północnej oraz na Śląsku.

– W 2021 roku sprzedaliśmy 17 projektów funduszom inwestycyjnym i międzynarodowym firmom z branży nieruchomości za łączną kwotę prawie 400 mln euro. Cieszę się, że Grupa CTP wybrała nasze aktywa do rozwoju swojego portfela logistycznego w Polsce. To istotne wzmocnienie naszych zdolności kapitałowych, co pozwala nam aktywnie realizować kolejne etapy strategii rozwoju marki 7R– mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

Od początku swojej działalności 7R zrealizowało projekty o łącznej powierzchni prawie 1,5 mln mkw. Obecnie deweloper posiada ponad 4 mln mkw. w procesie inwestycyjnym w różnych lokalizacjach w całej Polsce. Budowa pierwszego zagranicznego projektu 7R ma ruszyć w Czechach w czwartym kwartale tego roku. Doradcą prawnym przy transakcji po stronie kupującego była kancelaria White&Case, a po stronie sprzedającego Linklaters.

 

CTP informowało dotychczas o planowanych inwestycjach w Iłowej, Opolu i Zabrzu. W ostatnim czasie CTP Invest Poland zamówiło w Dekpolu za ok. 105 mln zł budowę budynku produkcyjno-magazynowego w podwarszawskiej miejscowości Łomna-Las, a pod koniec kwietnia rozszerzyło współpracę z firmą budowlaną o dwa budynki produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni ok. 29 tys. mkw. w Zabrzu, koszt ich postawienia to ok. 73 mln zł. Wszystkie trzy nieruchomości mają być gotowe do końca tego roku.

Udostępnij artykuł
Napisane przez