Echo już oficjalnie z AFI

POLSKA Echo Investment sfinalizowało umowy zmierzające do utworzenia JV z AFI Europe w ramach realizacji projektu Towarowa 22. W konsekwencji AFI stało się drugim wspólnikiem PropCo i partnerem Echo w warszawskim megaprojekcie. Historycznie jest to jedna z największych transakcji sprzedaży gruntów w Polsce pod względem wartości. Całkowita wartość działki przekroczyła 180 mln euro.

Zgodnie z umową AFI objęło 70 proc. udziałów w części komercyjnej projektu. Echo zatrzymało swoje 30 proc. i nie tylko. Plan zakłada, że część terenu przeznaczona pod mieszkania stanie się własnością Echa Investment za 47 mln euro bez VAT. Echo ma być też deweloperem całej inwestycji. Transakcja czeka na zgodę urzędu antymonopolowego.

Towarowa 22 to teren inwestycyjny o powierzchni 6,5 ha zlokalizowany w centralnej części warszawskiej Woli, na którym projektowane były niegdyś wieżowce o wysokości 230 m. W 2016 r. EPP (70 proc.) i Echo Investment (30 proc.) zakupiły Towarową 22 od Griffin Real Estate za 120 mln euro.

Udostępnij artykuł
Napisane przez